Média

Zde naleznete tiskové zprávy a aktuality.
Pokud potřebujete upřesnění nebo další informace, využijte tento kontakt:

Natalie Sedláčková

Ogilvy Public Relations
Přívozní 2a, 170 00 Praha 7
Telefon: 221 998 407
Mobil: 736 514 279
Email: natalie.sedlackova@ogilvy.com

 

Tiskové zprávy

Téměř tři čtvrtiny mladých žen pijí „na pohodu“ a „na zdraví“, ale třetina jich odchází ze zábavy až nad ránem

(Praha, 21. června 2018) – Páteční a sobotní večery tráví více než polovina žen ve věku 18-25 let doma s rodinou či přáteli.  Bez ohledu na to, zda jsou doma, na zábavě nebo si jen tak zajdou někam sednout s přáteli, dají si rády nějakou tu skleničku alkoholu. Většina oslovených žen (70 %) uvádí, že pije tzv. na pohodu a na zdraví, zároveň ale čtvrtina mladých žen nepozná, kdy má dost. Vyplývá to z průzkumu Pij s rozumem na sociálních sítích.

» Zobrazit celý článek

 

Opilost holkám nesluší!

(Praha, 5. března 2018) – Alkoholové opojení je součástí většiny večírků. S počtem vypitých drinků roste pocit uvolnění, mizí zábrany a zvětšuje se propast mezi tím, jak vnímáme sami sebe my a jak nás vnímá okolí. Jinými slovy, když překročíme svoji míru, s každou další skleničkou klesáme na atraktivitě – to platí zejména u dívek. Nejenže opilost holkám nesluší, alkohol na jejich organizmus také působí silněji než u mužů.

» Zobrazit celý článek

 

Většina Čechů ví, kdy má dost. Peníze v tom nehrají roli

(Praha, 30. listopadu 2017) – Pro mnoho Čechů představuje alkohol synonymum pro příjemně strávený čas s přáteli. Právě společně s nimi pijí alkohol nejčastěji a nejraději. Dalo by se říci, že jej vnímají jako součást kulturních tradic. Vánoce a Nový rok jsou mimochodem třetí nejčastější příležitostí, kdy Češi alkohol pijí. Naopak málokdo pije na kuráž a alkohol nepůsobí jako povzbuzovač pro navázání známosti. Sebevědomí si jím zvyšují necelá 4 % lidí. Většinu Čechů lze označit za zodpovědné konzumenty alkoholu – s pitím přestanou, když ví, že mají dost. Vyplývá to z průzkumu fóra Pij s rozumem, jehož výsledky potvrzují, že prevence a osobní zodpovědnost při pití alkoholu mají mnohdy větší efekt než represe.

» Zobrazit celý článek

 

Sjíždět vodu pod vlivem alkoholu je hazard se životem

(Praha, 20. července 2017) – Každé léto vyráží na vodu tisíce Čechů a nemálo z nich si pobyt na řece spojuje s alkoholem. Unie výrobců a dovozců lihovin v souvislosti s vodáckou sezónou upozorňuje na společensky nebezpečný trend konzumace alkoholu přímo při řízení plavidla a apeluje na vodáky, aby s pitím alkoholu počkali až do kempu. Následky jízdy na řece pod vlivem alkoholu mohou být vážné a v krajním případě i fatální. Na vodě navíc platí nulová tolerance alkoholu stejně jako na silnici. Opilým vodákům může hrozit i pokuta až do výše sto tisíc korun.    

» Zobrazit celý článek

 

Ačkoliv osm z deseti lidí má ve svém okolí „víkendového pijana“, většina Čechů pije odpovědně

(Praha, 19. června 2017) – Češi převážně nemají chuť se programově opíjet a konzumují alkohol v rozumné míře. Potvrdil to aktuální reprezentativní průzkum fóra Pij s rozumem na téma nárazového pití. Fenomén binge drinking, tedy extrémně vysoké konzumace alkoholu v krátkém časovém úseku, u nás není takovým sociálně-zdravotním problémem jako ve Skandinávii a na britských ostrovech, přesto průzkum přinesl zjištění, že osm z deseti Čechů má ve svém okolí někoho, kdo se často nárazově opíjí. Binge drinking je záležitost především víkendových párty.    

» Zobrazit celý článek

 

Velikonoce jsou za dveřmi. Víme, kde budou nejbujařejší!

(Praha, 12. dubna 2017) – Nejvýznamnější křesťanský svátek již klepe na dveře stejně jako koledníci, kteří nejprve zdrženlivě odmítají, aby následně vypili vše, co hospodyně nabídne. Při odměňování koledníků je na místě obezřetnost, nezletilí a řidiči by měli zůstat u kraslic.    

» Zobrazit celý článek

 

Téměř ¾ Čechů se v zimě zahřívají alkoholem

(Praha, 9. ledna 2017) – Představa, že vás v zimní vánici na hřebenech hor zachrání legendární bernardýn se soudkem rumu pod krkem, je pěkná. Je to ale pohádka. Pokud by vás promrzlé našel, v tom soudku byl by opravdu rum a vy z něj notně upili, pak by dost možná o žádnou záchranu nešlo. Naopak. Zůstali byste na místě. Pravděpodobně na    

» Zobrazit celý článek

 

Alkohol jako „mazivo“ k rozproudění zábavy aneb 5 důvodů, proč mladiství konzumují alkohol

(Praha, 10. října 2016) – Rodinné oslavy bývají první příležitostí, kde se mladiství seznamují s alkoholem. Od usrkávání k otevřené konzumaci je však dělí ještě roky a hlavně dohled rodičů. Později je kouzlo zakázaného ovoce a zejména sociální nátlak ze strany vrstevníků nejčastější příčinou, proč mladiství pijí alkohol. Potvrzuje to nová studie Sociologického ústavu Akademie věd „Mladí lidé a alkohol“, jejímž zadavatelem je platforma Potravinářské komory „Alkohol zodpovědně“.

» Zobrazit celý článek

 

Vysoké teploty, pobyt na přímém slunci a přemíra alkoholu: pozor na festivalovou „trojkombinaci“

Praha, 13. července 2016 – Na letních hudebních festivalech platí více než jinde rada „Pij s rozumem“. Týká se zejména příležitostných konzumentů alkoholu, kteří neumí odhadnout jeho účinky.  Zkazit si festival, na který se člověk těší celý rok, a zmeškat hlavní hvězdy kvůli dehydrataci, úžehu nebo zkrátka tím, že je člověku zle, určitě není to pravé.    

» Zobrazit celý článek

 

„Než vypiješ alkohol, použij svůj rozum,“ učí se děti na školách

Praha, 28. ledna 2016 – S alkoholem má v České republice zkušenost až 83 % dětí ve věku 11 až 15 let, jak vyplývá z průzkumu fóra Pij s rozumem. Odborníci se shodují, že na vině je především nedostatečná prevence

» Zobrazit celý článek

 

Téměř ¾ Čechů se v zimě zahřívají alkoholem

Praha, 14. ledna 2016 – Představa, že vás v zimní vánici na hřebenech hor zachrání legendární bernardýn se soudkem rumu pod krkem, je pěkná. Je to ale pohádka. Pokud by vás promrzlé našel, v tom soudku byl by opravdu rum a vy z něj notně upili, pak by dost možná o žádnou záchranu nešlo. Naopak. Zůstali byste na místě. Pravděpodobně navždy.

» Zobrazit celý článek

 

Opilost na vánočním večírku může skončit ztrátou respektu v očích podřízených

Praha, 15. prosince 2015 – Prosinec v profesním životě znamená zvýšenou zátěž před uzávěrkou roku a zároveň příjemné období firemních večírků a neformálních setkání. U skleničky alkoholu se z kolegů stávají kamarádi – do chvíle, než se to s alkoholem přežene.

» Zobrazit celý článek

Prosincové svátky si lidé spojují i s alkoholem, děti nevyjímaje

Praha, 1. prosince 2015 – Nikdy jindy v průběhu roku Češi nespotřebují alkoholu tolik, jako o svátcích v posledním měsíci roku. Začíná to Mikulášem, pokračuje Vánoci a vrcholí Silvestrem. Ke společenskému životu dospělých sklenka alkoholu zkrátka patří. Často se ale na její dno, bohužel, podívají i děti.

» Zobrazit celý článek

 

Přípitek na rodinné oslavě? NE, ještě ti nebylo osmnáct!

Praha, 15. října 2015– Konzumace alkoholu dětmi a mladistvými je v České republice dlouhodobě vysoká. Podle odborníků je na vině především nedostatečná prevence v oblasti rizik spojených s pitím alkoholu u dětí, a to primárně ze strany rodičů.

» Zobrazit celý článek

 

Přes 70 % mladistvých oslaví vysvědčení alkoholem

Praha, 26. června 2015– Koncem školního roku se pravidelně objevuje mnoho informací o podnapilých dětech a mladistvých. Z výsledků ankety sdružení Fórum Pij s rozumem vyplývá, že 72 % chlapců ve věku 15–17 let a přes 68 % dívek stejného věku má v úmyslu během oslav vysvědčení pít alkohol.
» Zobrazit celý článek

 

Třetina rodičů podceňuje vysvětlování rizik pití alkoholu u svých dětí

Praha, 9. června 2015 – Na 32 % rodičů podceňuje prevenci rizikového pití alkoholu u svých dětí a pouze 51 % z nich si je jistých, že jejich děti alkohol pravidelně nepijí. Podle průzkumu sdružení Fórum Pij s rozumem se totiž rodiče s dětmi vůbec o nebezpečí zneužití alkoholu nebaví, nebo příliš spoléhají na to, že se děti dozvědí o všech rizicích ve škole.
» Zobrazit celý článek

 

65 % jedenáctiletých dětí už někdy ochutnalo alkohol. Prevence je stále nedostatečná, tvrdí odborníci

Praha, 8. října 2014 – Rodiče a školy stále podceňují prevenci pití alkoholu u dětí. Podle výsledků ankety realizované Fórem Pijte s rozumem má s pitím alkoholu zkušenost už 83 % dětí ve věku 11–15 let. Ve skupině jedenáctiletých ochutnalo alkohol dokonce přes 65 % dětí.
» Zobrazit celý článek