< < Vrátit se

Jak dítěti vysvětlit, co je to kocovina?

Alkohol je zcela běžnou součástí našeho života, takže si občas možná ani neuvědomujeme, že nad projevy jeho konzumace může někdo nechápavě kroutit hlavou, a to především naše děti. Když dítě vidí někoho v podnapilém stavu, probouzí se mu v hlavě spousta otázek.

A co je to ta kocovina?

Už vás někdy vaše dítě vidělo bezvládně ležet na gauči, unavené, neschopné jakékoliv akce, s bolestí hlavy a případně se zvýšenou teplotou? „Mám kocovinu,“ to je velmi častá odpověď, malým dětem ale téměř nic neříkající. Děti tomu potřebují rozumět. Když pochopí, jaké účinky alkohol může na naše tělo i mysl mít, dojde jim, že jim do ruky nepatří. Kdo jiný by je měl v této oblasti poučit efektivněji, než vy?

Pokud jste si již neodpustili strohou odpověď odkazující se na záhadnou „nemoc“ známou jako kocovina, nebojte se dítěti vysvětlit, jak a proč vlastně vzniká:

Tohle a mnohem více dokáže způsobit nadměrná konzumace alkoholu s tělem dospělého člověka, jak by tedy asi dokázal „zamávat“ s tělem malého dítěte, které se ještě stále vyvíjí?